19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Kórnicka Biała Dama 2022 poszukiwana!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kórnicka Biała Dama 2022 poszukiwana!

Urząd Miejski w Kórniku ogłosił, że Spotkania z Białą Damą 2022 odbędą się w czerwcu, więc z tej okazji ruszyły również poszukiwania nowej… Białej Damy.

By tradycji stało się zadość, Biała Dama 2022 powinna zmaterializować się w osobie mieszkanki gminy Kórnik. Właśnie dlatego, Burmistrz ogłosił wielki konkurs na Kórnicką Białą Damę 2022, która czynić będzie honory gospodyni tegorocznego święta oraz reprezentować piękną gminę Kórnik przez cały rok.

Kandydatka powinna spełniać następujące warunki: mieszkać w gminie Kórnik, znać język obcy i mieć podstawową wiedzę na temat swojej gminy. Oferty zawierające życiorys oraz fotografię można przesyłać e-mailem na adres: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl do 12 maja 2022 r.

W wyborze nowej Białej Damy pomogą Panie, które w poprzednich latach dzierżyły ten szlachetny tytuł. Z kandydatkami zostanie przeprowadzona rozmowa. Na jej podstawie wyłoniona zostanie Kórnicka Biała Dama 2022.

Wynik konkursu zostanie publicznie ogłoszony przez Burmistrza podczas inauguracji XXVII Kórnickich Spotkań z Białą Damą 11 czerwca br.

Biała Dama 2022 oprócz splendoru wynikającego z tytułu dostąpi szeregu przywilejów. Miasto i Gmina Kórnik zasponsoruje na jej rok kartę PEKA. KCRiS OAZA – zarezerwuje specjalny karnet. Biała Dama będzie miała zapewnioną opiekę fryzjera i kosmetyczki. Jednak to nie wszystko! Czekają ją również wyjazdy do gmin partnerskich w kraju (Bukowina Tatrzańska) i za granicą (Königstein im Taunus), a także honorowe miejsce na organizowanych przez gminę imprezach.

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...