19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Koncertowa odsłona majówki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koncertowa odsłona majówki

Tegoroczna majówka rozpoczęła się koncertowo. I to dosłownie! W Klubie Senior+ rozbrzmiały jazzowe nuty. Natomiast Muzeum Śremskie zaserwowało dawkę country i funky.

Majówkę 2022 w gminie Śrem rozpoczęła seria koncertów. W sobotnie popołudnie w Klubie Senior+ do wspólnego muzykowania zaprosił Lech Nawrocki z zespołem. Koncert, który odbył się w wirydarzu, był podzielony na dwie części. Pierwsza poświęcona była muzyce instrumentalnej. Wybrzmiały rytmy w stylu swing, latino, jazzu i bluesa. Lech Nawrocki przypomniał, że melodie nie zostały wybrane przypadkiem, bowiem właśnie 30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Jazzu.

Druga część koncertu złożona była z piosenek literackich. Wówczas przy mikrofonie pojawiła się Iwona Jurga, która w wyjątkowy sposób interpretuje teksty autorstwa Lecha Nawrockiego. W tej części koncertu również „wkradły” się jazzowe nuty.

Fot. D. Górna

Następnie część publiczności przeniosła się do Muzeum Śremskiego. Tegoroczny sezon koncertów w muzealnym amfiteatrze zainaugurował występ poznańskiego zespołu – The Roadhouse, który zaserwował śremskiej publiczności tradycyjne amerykańskie country. Tego wieczoru usłyszeliśmy takie utwory jak „Whisky in the jar” czy „Dead flowers”. W tym miejscu musimy przyznać, że całe show skradła przesympatyczna grupa miłośników country – przyjaciół z różnych zakątków Wielkopolski – którzy wykonali efektowany taniec przed sceną.

Na koniec sobotniego koncertu, na scenie pojawił się zespół DiscoPogo, znany już śremskiej publiczności – i nie da się ukryć – bardzo przez nią lubiany. Poznański zespół słynie z pozytywnych rytmów i serwuje mocną dawkę funky. Okazuje się, że i do takich brzmień pasuje taniec country, który ponownie zaprezentowali goście z Leszna. Do zabawy dołączył też wokalista.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...