19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Kultura Rockowa majówka w muzeum
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rockowa majówka w muzeum

Muzeum Śremskie zaprasza na inaugurację tegorocznego sezonu plenerowych koncertów w Śremie. W sobotę, 30 kwietnia w amfiteatrze zagoszczą DiscoPogo oraz The Roadhouse.

Tegoroczną majówkę zainauguruje koncert poznańskich grup: DiscoPogo oraz The Roadhouse. Zespół DiscoPogo gościł już w Śremie i dał się poznać jako band łączący energię muzyki rockowej z elementami funky, włoskich rytmów i „taneczną” rytmiką. Jednym zdaniem – kapela nie zamyka się w kręgu jednego gatunku.

Zespół powstał w 2015 roku. W grudniu 2016 r. wydali album EP-kę DiscoPogo, natomiast we wrześniu 2019 r. ukazała się druga – All Inclusive. W ubiegłym roku wydali album debiutancki i długogrający – Nasz klient, nasz funk.

Z kolei The Roadhouse z Poznania istnieje od 2014 r., a na swoim koncie ma grubo ponad 100 występów. Zespół tworzą: Adam Czech (wokal, gitara) oraz Mateusz Rychły (gitara, chórki). Duet wykonuje własne aranżacje standardów muzyki amerykańskiej (americana, country, blues, folk, bluegrass) z repertuaru Boba Dylana, Allman Brothers, Johnny’ego Casha, Eagles, Creedence Clearwater Revival oraz własne aranżacje znanych utworów rock/pop (Dire Straits, Rolling Stones, AC/DC, Genesis, Ray Charles itd.).

Zespół nie szufladkuje się gatunkowo, z powodzeniem występował na tak odmiennych festiwalach jak Suwałki Blues Festiwal, Czyste Country Wolsztyn czy DragonFolk Fest. Na sobotnim koncercie gościnnie wystąpi z nimi perkusista Andrzej Kownacki.

Na ten koncert wstęp jest bezpłatny. Początek zaplanowano na godzinę 18.30.

Rockowa majówka w muzeum
fot. materiał organizatora

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...