17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościMajówka w gminie Książ Wlkp.
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Majówka w gminie Książ Wlkp.

Przed nami długi majowy weekend. Mieszkańcy gminy Książ Wlkp. z pewnością nie będą narzekać na nudę. Centrum Kultury szykuje moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Imprezy majówkowe w gminie Książ rozpoczną uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, na które zapraszają druhowie z OSP Mchy. Obchody zaplanowano na niedzielę, 1 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętego Marcina Biskupa w Mchach. Następnie uczestnicy przemaszerują w asyście orkiestry dętej oraz mażoretek w okolice remizy, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

– Wszystkich członków ksiąskich OSP oraz sympatyków tych niezwykle pomocnych zrzeszeń, zachęcamy do wspólnego, majowego świętowania – zapraszają organizatorzy.

Dzień Flagi

Z kolei w poniedziałek, 2 maja w samo południe ksiąskie centrum kultury oraz gmina Książ zapraszają mieszkańców na rynek, by wspólnie świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie rozpocznie się uroczystym wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej wystąpią ksiąskie mażoretki. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma rozetkę i znajdzie się na pamiątkowej, biało-czerwonej fotografii.

– Aby tradycji stało się zadość, tego dnia doszywamy kolejną część naszej gigantycznej flagi. Oprócz tego zapraszamy najmłodszych na tematyczne warsztaty, podczas których będą mogły przygotować swoją flagę – zaprasza Mariola Kaźmierczak.

Coolturalne Garden Party w Dworze Gogolewo

W ostatni dzień majówki warto zajrzeć do Gogolewa. CK Książ zaprasza na Coolturalne Garden Party w Dworze Gogolewo. – 3 maja będzie zdecydowanie piknikowo, grillowo, muzycznie oraz nie zabraknie wielu retro gier – zachęca szefowa ksiąskiego CK.

Dla chętnych przygotowano możliwość zwiedzenia Dworu „od kuchni”. Będzie też okazja do przejażdżki retro autem. A dla lubiących sportową rywalizację zaplanowano Mistrzostwa (Ksiąskiego) Świata w Fire Ball. – Można zgłosić swoją drużynę dziecięcą lub dorosłych i wziąć udział w sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka – zachęca M. Kaźmierczak.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe