14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Sport NIE ZATRZYMUJĄ SIĘ!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

NIE ZATRZYMUJĄ SIĘ!

W 17 kolejce spotkań o mistrzostwo A-klasy 16 już zwycięstwo odnieśli piłkarze Zawiszy Dolsk. Lidera nie zatrzymał Ruch Bojanowo, który poległ na własnym boisku 1:5.

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando podopiecznych Macieja Fujaka. Już w 3 minucie stuprocentową okazję miał Hubert Szyszka, ale przestrzelił z bliska nad poprzeczką. Kwadrans później Zawisza wyszedł jednak na prowadzenie. Po podaniu Remigiusza Szyszki świetnie piłkę w polu karnym przyjął Tomasz Malicki i strzelił nie do obrony pod poprzeczkę. Gospodarze nie zagrażali, a goście dążyli do zdobycia kolejnych goli. Groźnie z woleja minimalnie nad poprzeczką uderzał Dawid Koralewski, a kolejnej sytuacji nie wykorzystał Hubert Szyszka. W myśl przysłowia do trzech razy sztuka napastnik Zawiszy zrehabilitował się jednak w 44 minucie i podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie na chwilę inicjatywę przejęli rywale, którzy sprawdzili czujność Tomasza Stachowiaka, ale ten nie dał się zaskoczyć. Po chwili wszystko wróciło jednak do normy i to lider dyktował warunki. Efektem były kolejne dwa trafienia. Najpierw do siatki trafił Tomasz Malicki, a chwilę potem podwyższył Amadeusz Idkowiak i po 70 minutach było 4:0. Zawisza nie zdołał jednak zachować czystego konta. Chwilę potem jak Adam Gąsiorowski zastąpił między słupkami Tomasza Stachowiaka pokonał go… Karol Sójka, który nieszczęśliwie próbował naprawić swój błąd. W 81 minucie kropkę nad „i” postawił jednak Michał Czaplicki, który przelobował bramkarza Ruchu, a trzecia asystę zaliczył Remigiusz Szyszka.

Nie zatrzymują się
Tomasz Malicki dwukrotne wpisał się na listę strzelców i ma na koncie już 14 trafień

Zawisza odniósł czwarte wiosenne zwycięstwo i wciąż pozostaje niepokonany na boiskach A-klasy. Punkty w Nowym Belęcinie zgubił za to wicelider z Pudliszek i w efekcie przewaga nad Zjednoczonymi wzrosła z 9 do 11 punktów.

Teraz to drużyna z Dolska zmierzy się z Piastem Nowy Bęlęcin. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15.00, a kolejnym rywalem będą Zjednoczeni.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...