19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Reaktywacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Reaktywacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Seniorskie indeksy zostały uzupełnione o kolejne wpisy. Po ponad dwuletniej przerwie Uniwersytet Trzeciego Wieku wznowił działalność. Tym razem kórniccy seniorzy zasiedli w “uczelnianych ławach” Domu Integracji Międzypokoleniowej. Prelekcje wygłosili dla nich: burmistrz miasta i gminy Kórnik Przemysław Pacholski oraz psycholog kliniczny Nina Przybylska.

Spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku wracały w wielu rozmowach i wspomnieniach seniorów gminy. Często pojawiały się pytania, czy planowane jest ponowne wznowienie spotkań, ponieważ stanowiło ciekawą alternatywę spędzania czasu oraz pozwalało na poszerzanie swoich horyzontów. Jako, że działalność uniwersytetu, przed wybuchem pandemii, cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem, informacja o  możliwości kontynuowania wykładów została przyjęta z naprawdę dużym entuzjazmem.

Pierwsza część spotkania poświęcona była miastu: „Kórnik 2022” – to właśnie taki tytuł miał wykład włodarza gminy. Burmistrz wprowadził słuchaczy w  zagadnienia związane z  budżetem miasta i  gminy a także planowanymi oraz realizowanymi inwestycjami. Seniorzy mogli poznać zawiłości i specyfikę działalności samorządowej, a także mieli okazję dopytać o interesujące ich zagadnienia.

Druga część spotkania dotyczyła radości życia w każdym wieku. Zaproszona psycholog zachęciła uczestników do refleksji nad własną definicją radości i odkrywania jej indywidualnych źródeł. Zachęciła do dostrzegania małych przyjemności w tym, co nas otacza, co pozornie wydaje się zwykłą codziennością. Podkreśliła wartość i znaczenie kontaktu z drugim człowiekiem.

Interesujące tematy oraz wspaniała atmosfera podczas wykładów kórnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku sprawiły, że czas przedpołudnie z wykładami upłynęło w mgnieniu oka, pozostawiając lekki niedosyt i apetyt na więcej.

Zaplanowano już kolejne spotkanie – 14 maja.

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...