27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremOto laureaci konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Oto laureaci konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

W poniedziałek, 25 kwietnia poznaliśmy laureatów powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. W Klubie Relax przyznano nagrody i wyróżnienia. Zwycięska praca została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

W poniedziałkowy poranek, w Klubie Relax odbyło się podsumowanie powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Była to już XXII odsłona konkursu organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Partnerami konkursu są powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, kuratorium oświaty oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” wpisał się już na stałe do kalendarza naszych imprez. Od 22 lat jest on organizowany dla uczniów klas piątych. Konkurs był niezmiennie przeprowadzany również w czasie trwania pandemii, kiedy inne konkursy były zawieszane, a szkoły pracowały w trybie zdalnym. My działaliśmy, nie poddawaliśmy się – podkreślała Danuta Selwet z PSSE w Śremie

Fot. D. Górna

W tegorocznej odsłonie konkursu, zadanie polegało na wykonaniu fotografii. Tematem przewodnim była profilaktyka palenia tytoniu i używania e-papierosów. – Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od palenia. Chcemy także promować modę na niepalenie wśród młodzieży szkolnej – podkreślała Urszula Sitnicka, dyrektor PSSE w Śremie.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Organizatorami etapu powiatowego są: PSSE w Śremie, urząd miejski w Śremie, urząd gminy w Brodnicy, urząd miasta i gminy Dolsk, Śremski Ośrodek Kultury, Klub Relax oraz Pielęgniarski Ośrodek Medycyny szkolnej „Basismed”. I to właśnie przedstawiciele powyższych instytucji stanowili jury, które wybrało sześć najlepszych prac.

Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia. Otrzymali je:

  • Marianna Styperek – Szkoła Podstawowa w Nochowie,
  • Oskar Pawłowski – Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie,
  • Magdalena Mieloch – Zespół Szkół w Brodnicy.
III miejsce Stanisław Socha

Trzecie miejsce w konkursie zajęła praca wykonana przez Stanisława Sochę, ucznia SP w Pyszącej. Drugie miejsce na podium przyznano Amelii Nawrot z SP nr 4 w Śremie. Zwycięską pracą okazała się ta przygotowana przez Antoniego Kononowicza z SP nr 5 w Śremie. I to właśnie jego zdjęcie weźmie udział w wojewódzkim etapie konkursu.

– Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy posiadanych umiejętności, wiedzy i pomysłowości i zapraszamy do uczestnictwa w następnych konkursach –  podsumowała spotkanie Urszula Sitnicka.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe