19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Koncert majowy „Polonezy Polskie”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koncert majowy „Polonezy Polskie”

W poniedziałek, 2 maja burmistrz Śremu oraz dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert pod tytułem „Polonezy Polskie". - To będzie wspaniała uczta dla melomanów, bo przecież polonez to muzyczna wizytówka polskości - mówi Anna Szmyt - Baranowska, dyrektor ŚOK.

Koncert majowy będzie jednocześnie promocją płyty „Polonezy Polskie z Biblioteki Świętogórskiej i Biblioteki Narodowej”, na której usłyszymy muzykę Jana Chrzciciela Kiszwaltera, Alfonsa Szczerbińskiego, Józefa Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Kleofasa Ogińskiego oraz Juliusza Zarębskiego.

Dawne przepiękne polonezy zagra dla Państwa jedna z czołowych polskich pianistek swojego pokolenia Julii Kociuban. Jest ona absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu. W 2019 roku uzyskała stopień doktora nauk muzycznych. Równolegle z karierą solową wykłada w Akademii Muzycznej im. Bacewicza w Łodzi. Jest także założycielką i dyrektorką Międzynarodowej Letniej Akademii Muzycznej BISMA Bacewicz.

Jej debiutancki solowy album „Schumann, Chopin, Bacewicz” został uznany przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich debiutów fortepianowych ostatnich lat, a ostatnia płyta z koncertami fortepianowymi Bacewicz i Tansmana została nominowana do nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego „Fryderyk”.

Ta młoda artystka zapraszana jest do renomowanych europejskich sal koncertowych, w tym Herkulessall w Monachium, czy Konzerthaus w Wiedniu i Berlinie. Występowała także w Ameryce i Azji oraz na najbardziej znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych na świecie. Julia Kociuban regularnie koncertuje z recitalami solowymi i kameralnymi. Pracowała z renomowanymi orkiestrami i wielkimi dyrygentami. Nagrywała dla wielu europejskich stacji radiowych i telewizyjnych oraz dla międzynarodowych wytwórni, takich jak Sony Classical, Gramola i polski DUX.

Koncert „Polonezy Polskie” odbędzie się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego 2 maja o godz. 16:00.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Słonko, BOK ŚOK oraz poprzez system bilety24.pl pod linkiem 

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...