13.9 C
Śrem
poniedziałek, 20 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDarmowe spotkania z psychologiem dla młodzieży

Darmowe spotkania z psychologiem dla młodzieży

Pandemia zmieniła sposób naszego dotychczasowego życia. O ile dorośli, dla których praca zdalna, czy fizycznie w biurze nie prowadziła do odczuwania znacznego dyskomfortu, o tyle młodzież szkolna zaczęła borykać się z wieloma problemami psychofizycznymi.

Brak kontaktu z rówieśnikami, zamknięcie w domach, większość dnia spędzana przed ekranami komputerów, czy tabletów – tak nie powinien wyglądać okres dojrzewania. To właśnie wtedy kształtują się procesy i umiejętności, które dorośli wykorzystują w dorosłym życiu. Bez kontaktu z otoczeniem, młody człowiek bardzo często czuje się zagubiony i samotny. Wielu uczniów popadło w depresję nie potrafiąc poradzić sobie z nową rzeczywistością. To ogromne wyzwanie dla samorządów, dla szkół i dla rodziców, by jak najszybciej odpowiednio zareagować.

Depresja to podstępna i zabójcza choroba.

Biblioteka Publiczna w Kórniku przygotowała bezpłatny cykl spotkań z psychologiem dla młodzieży w wieku 13- 18 lat. Na spotkaniach poruszony zostanie temat pandemicznej/popandemicznej rzeczywistości, w której muszą odnaleźć się młodzi ludzie. Prowadzącą będzie Magdalena Kubiak – psycholog i terapeuta systemowy.

Darmowe spotkania z psychologiem dla młodzieży
Fot: Biblioteka Kórnik

Wstęp bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Spotkania odbędą się 22 i 29 kwietnia oraz 6 maja w godzinach 17- 19:00.

Zapisy prowadzone są przez profil Biblioteki na Facebooku oraz pod numerem telefonu 605 225 442.

Źródłofot. Pixabay

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...