9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWielki Piątek. Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

Wielki Piątek. Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

W Triduum Paschalnym, w Wielki Piątek wierni parafii NSJ Śrem przed 5 rano wyruszyli ulicami miasta w Drogę Krzyżową.

Pierwsi wierni zaczęli gromadzić się w okolicy kościoła NSJ w Śremie już około godziny 4.30. Kilka minut przed 5 nad ranem pielgrzymi w asyście policyjnych radiowozów wyruszyli w Drogę Krzyżową w kierunku Jeziora Grzymisławskiego. W uroczystym swoistym pochodzie wzięło udział kilkaset osób.

Droga Krzyżowa nad jeziorem to wieloletnia tradycja śremskiej parafii NSJ. Jednak duchowni nie zapominają także o tych, którym tak wczesna pora nie służy. Stąd również w bardziej przystępnej godzinie – o 15 – odbędzie się kolejna dziś Droga Krzyżowa. Tym razem jednak w kościele.

Także dziś, o godzinie 19 Liturgia Męki Pańskiej połączona z Adoracją Krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja przez całą noc. Jak informuje parafia, kościół górny w nocy otwarty będzie od strony Jezioran. W parafialnej kawiarni odbywają się zapisy osób chętnych do nocnej adoracji.

Z kolei w Wielką Sobotę w parafii NSJ święcenie potraw będzie miało miejsce od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00 – co pół godziny w kościele oraz w Nochowie o godz. 10.00. Natomiast w godzinach wieczornych – od 20.45 Adoracja przy Grobie Pańskim, a Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...