17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleGrzybno. Koszmarne dachowanie. Jedna osoba poszkodowana
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Grzybno. Koszmarne dachowanie. Jedna osoba poszkodowana

Rankiem po godzinie 6 na lokalnej drodze z Grzybna w kierunku Pecny doszło do koszmarnie wyglądającego dachowania osobowego auta. Przód samochodu praktycznie przestał istnieć. Kierujący nim mężczyzna miał sporo szczęścia.

12 kwietnia około godziny 6.20 do służb ratowniczych z terenu powiatu śremskiego oraz poznańskiego wpłynęło zawiadomienie o wypadku na lokalnej trasie z Grzybna w kierunku Pecny. Na miejsce zadysponowano JRG Śrem, JRG Mosina oraz okoliczne jednostki OSP z Grzybna, Żabna i Pecny.

Pierwsi na miejscu byli strażacy z naszego powiatu, którzy przekazali do stanowiska kierowania, że poszkodowany kierowca auta znajduje się poza pojazdem, a po przyjeździe na miejsce zastępów z JRG Śrem, obecność jednostek z terenu powiatu poznańskiego nie jest konieczna. Strażaków z sąsiedniego powiatu zawrócono więc do bazy.

W międzyczasie na miejsce zjechały się kolejne służby, tylko wydłużał się czas oczekiwania na karetkę pogotowia. Ta niestety nie jechała z okolicy, ale aż ze Stęszewa – stąd dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na dojazd ZRM na miejsce.

Szczęśliwie dla poszkodowanego kierowcy, mieszkańca pobliskiego Grzybna, nie był on w ciężkim stanie, ale mimo wszystko uskarżał się na dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Do czasu przyjazdu ZRM znajdował się on pod opieką strażaków.

Do dachowania seata leona doszło najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości pojazdu, którym kierował mieszkaniec Grzybna. Na niewielkim łuku stracił on panowanie nad pojazdem i wjechał w las. Tam auto dachowało i skosiło parę drzew. Kierowca miał niebywałe szczęście, bo z koszmarnie wyglądającego dachowania auta wyszedł bez większych wyraźnych obrażeń. Sam też opuścił pojazd, który zatrzymał się na prawym boku w przeciwnym kierunku jazdy.

Poprzedni artykułUtrudnienia w dostępie do wody
Następny artykułZaśpiewali dla Ukrainy
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe