15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremW Śremie powstaną trzy nowe place zabaw. Gdzie zostaną ulokowane?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

W Śremie powstaną trzy nowe place zabaw. Gdzie zostaną ulokowane?

To fantastyczna niespodzianka dla najmłodszych! Śremski ratusz ogłosił przetarg na roboty budowlane. Inwestycja, do której się przymierza to trzy nowe place zabaw. Gdzie powstaną?

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o nowym przetargu. Tym razem zamówienie dotyczy prac budowlanych obejmujących powstanie trzech nowych placów zabaw. Pierwszy z nich ma pojawić się na terenie Miejskiego Parku Ekologicznego im. W. Puchalskiego w Śremie.

W parku zaplanowano między innymi montaż urządzeń wykonanych z drewna robinii akacjowej oraz stali nierdzewnej. Mają to być: zjeżdżalnia, bujak na sprężynie pszczoła, karuzela, huśtawka wagowa, huśtawka dwumiejscowa, bujak na sprężynie motorek, trzy zestawy sprawnościowe (piramida, sześciokąt, mostek), tablica z regulaminem, ławka bez oparcia oraz kosz na śmieci.

fot. arch. red.

Drugi plac zabaw powstanie na śremskiej Promenadzie. O modernizację już istniejącego apelowali radni miejscy. Tu oprócz uporządkowania terenu zaplanowano także wymianę istniejących wyeksploatowanych urządzeń zabawowych na nowe wykonane z drewna robinii akacjowej oraz stali nierdzewnej. Ku uciesze najmłodszych zostaną zamontowane:  zjeżdżalnia domek z huśtawką, karuzela z siedziskami, bujak na sprężynie motorek, bujak na sprężynie pszczoła, huśtawka ważka, kosz na śmieci, ławka bez oparcia oraz tablica z regulaminem.

Trzeci plac zabaw uzupełni już istniejący przy ul. Okulickiego. W tym miejscu dołożone zostaną: bocianie gniazdo oraz trzy zestawy sprawnościowe (piramida, drabinka, sześciokąt).

Wyniki przetargu poznamy za około dwa tygodnie. Z kolei inwestycja powinna zostać ukończona na początku wakacji.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe