3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleCztery interwencje, jeden zgon

Cztery interwencje, jeden zgon

W ciągu minionej doby strażacy kilkukrotnie interweniowali na terenie powiatu śremskiego. Większość z interwencji dotyczyła wiatrołomów. Sytuacja może powtórzyć się także i dziś.

Również na dziś IMGW wydało ostrzeżenie o silnym wietrze dla terenu powiatu śremskiego. Alert pogodowy zapowiada wiatr o średniej prędkości od 30 do 45 km/h a w porywach nawet do 90 km/h. Takie podmuchy wystarczyły, by wczoraj oraz dziś w nocy strażacy z terenu powiatu śremskiego wyjeżdżali do wiatrołomów.

Tylko w ostatnich godzinach czterokrotnie z tego powodu wyjeżdżali strażacy z terenu powiatu śremskiego. Interwencje podejmowano m.in. w Sucharzewie, Brodnicy czy Przylepkach. Na trasie z Mchów do Niedźwiad doszło do kolizji auta z drzewem, które upadło na drogę. Na szczęście w tym przypadku poza uszkodzeniami w pojeździe nikomu nic się nie stało.

Z kolei w nocy, około 2.30 strażacy zostali wezwani do Dolska do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego. Tam okazało się, że doszło do zatrzymania krążenia u pacjentki. Niestety, pomimo wysiłku zaangażowanych w ratunek kobiety służb, nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon około 50-letniej kobiety.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...