15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremZnamy wykonawcę budowy sceny plenerowej w Nochowie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Znamy wykonawcę budowy sceny plenerowej w Nochowie

W Śremskim ratuszu rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę terenu rekreacyjnego w Nochowie, w tym dokończenie budowy sceny plenerowej. Na ten cel w budżecie zapisano 200 tys. zł. Oferta była wyższa.

Firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina jako jedyna stanęła do przetargu na rozbudowę terenu rekreacyjnego w Nochowie. Zaproponowała realizację inwestycji za cenę 233 700 zł brutto. Gmina musi zatem dołożyć brakujące niemal 34 tys. zł, ponieważ pierwotnie w budżecie na ten cel zapisano 200 tys. zł. Urzędnicy nie mają wyjścia i muszą liczyć się z wyższymi cenami ofert, bowiem ceny materiałów budowlanych zmieniają się dosłownie z dnia na dzień.

Przypomnijmy, że budowa sceny plenerowej w Nochowie rozpoczęła się kilka lat temu. Wówczas sołtysem był Bogusław Klaczyk, inwestorem – rada sołecka. Niestety nie udało im się dokończyć inwestycji. W końcu budowę przejęła gmina Śrem. Prace, które trzeba wykonać to: roboty ogólnobudowlane, instalacyjne (elektryczne i wodnokanalizacyjne) oraz prace związane z wyposażeniem pomieszczeń.

Nie pozostaje zatem nic innego jak mocno trzymać kciuki za tę inwestycję. Mieszkańcy Nochowa liczą na to, że obiekt stanie się wakacyjnym centrum kulturalno-rozrywkowym.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe