13.9 C
Śrem
poniedziałek, 20 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościRuszyła budowa sieci wodociągowej od Mieczewa do Kamionek

Ruszyła budowa sieci wodociągowej od Mieczewa do Kamionek

Mieszkańcy w końcu mogą odetchnąć. Długo wyczekiwana przez nich inwestycja w sieć wodociągową w końcu się rozpoczyna. Prace mają zakończyć się w 2025 roku. Sieć wodociągowa, która będzie realizowana, będzie liczył ponad 5 km.

Temat sieci wodociągowej w Mieczewie ciągnął się od wielu dobrych lat, a konkretniej od 2005 roku, gdy pierwsi mieszkańcy przestali otrzymywać pozwolenia na przyłączenie się do wodociągów. Później jeszcze w 2014 roku odbyło się zebranie z najważniejszymi ówczesnymi radnymi, by ustalić plan działania. Wówczas już wszyscy mieszkańcy, którzy zdecydowali się wybudować w okolicy, nie otrzymywali pozwoleń na przyłącza wodociągowe. Tłumaczono to wówczas w następujący sposób:  „Nie było podłączeń – bo nie ma takiej ilości wody, która zapewniałaby dostarczenie wymaganej ilości w najbardziej newralgicznych okresach. Należy podkreślić, że poza okresami suszy nie ma problemów w zaopatrzenie wody i gdyby nie fakt, że latem tej wody brakuje poprzez zwielokrotniony rozbiór – to możliwe, że byłyby nowe przyłącza”. Wówczas ustalono, że w przeciągu maksymalnie pięciu lat, zostanie rozpoczęta budowa nowego wodociągu. Z krótkim opóźnieniem, ale… nareszcie się udało.

Do przetargu stanęło ostatecznie sześć firm, z których wybrano jednego wykonawcę. Oferty realizacji oscylowały od około 6 700 000 zł do prawie 9 000 000 zł. Wybrana została najtańsza oferta. Firmą realizującą zadania została Navi – Expert Przewierty Sterowane S.C. Jarosław Wawrzyniak, Bartłomiej Frąckowiak z Michałowa.

Planowane zakończenie inwestycji szacuje się na lipiec 2025. Zdaniem zarówno urzędników jak i wykonawcy, termin jest jak najbardziej realny, a obie strony liczą, że uda się nawet wyrobić ze wszystkimi pracami zdecydowanie szybciej.

W trakcie prac zaplanowana jest budowa wodociągu o śr. 300 mm, długości około 5189,78 mb od skrzyżowania z Ul. Szeroką w miejscowości Mieczewo do SUW Kamionki, tj. w ulicach: Szerokiej (m. Mieczewo), Kamioneckiej (m. Mieczewo), Modrzewiowej (m. Mieczewo), Mieczewskiej, Promiennej, Spacerowej, Lotniczej, Modelarzy, Wodnej (m. Kamionki) do SUW Kamionki.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

ŹródłoFot: PixaBay

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...