31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPoseł Tomasz Nowak o wsparciu dla uchodźców
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Poseł Tomasz Nowak o wsparciu dla uchodźców

W piątek, 1 kwietnia do Śremu zawitał poseł Koalicji Obywatelskiej – Tomasz Nowak. Polityk spotkał się z samorządowcami oraz mieszkańcami. O czym była mowa?

Poseł odwiedził Śrem, by porozmawiać z samorządowcami o tym, jak przebiega pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Sprawdzał jak samorządy są przygotowane na przyjęcie Ukraińców.

– Konflikt na Ukrainie może trwać bardzo długo, dlatego domagamy się od rządu rozwiązań systemowych w tej kwestii. Trzeba uregulować kwestię mieszkań, pracy i edukacji – mówił polityk.

„Polski nieład”

Zdaniem Tomasza Nowaka burmistrz Śremu bardzo dobrze przygotował się na przyjęcie uchodźców. – Adam Lewandowski pojawi się 20 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego na spotkaniu wszystkich wielkopolskich samorządów. Będzie mówił nie tylko o wsparciu samorządów dla uchodźców, ale także o rozwiązaniach podatkowych, które mają zastąpić „Polski Ład”. Zmiana ta dotknie samorządy, które dostaną „prezent” w postaci zmniejszonych dochodów własnych – wspominał Nowak.

Praworządność i jeszcze raz praworządność

Polityk, podobnie jak cała PO, jest zszokowany faktem, że nadal są blokowane pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. – W kontekście wojny w Ukrainie, domagamy się, aby rząd pozyskał pieniądze, które są blokowane, ponieważ nasz rząd nie chce zastosować się do unijnych rozstrzygnięć dotyczących praworządności. Jak to jest, że rząd od listopada ubiegłego roku wiedział, że będzie wojna w Ukrainie, a polscy politycy spotykali się z politykami popierającymi Putina? – pytał poseł KO.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe