31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWyziębiony ale żywy. Policja odnalazła 65-letniego zaginionego
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wyziębiony ale żywy. Policja odnalazła 65-letniego zaginionego

65-latek, o którego zaginięciu informowaliśmy wczoraj, został odnaleziony w Cichowie. Mężczyzna żyje. Trafił pod opiekę służb.

Wczorajszego dnia Czytelników Tygodnia informowaliśmy o zaginięciu 65-letniego mężczyzny, który 30 marca około godz. 19.30 wyszedł z DPS Mościszki.

1 kwietnia zorganizowano masowe poszukiwania Macieja K., w których oprócz policjantów z KPP Kościan wraz z policyjnymi psami uczestniczyli również strażacy z PSP Kościan, OSP Gorzyce (wchodzące w skład Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej) OSP Bielewo, OSP Mościszki, OSP Jerka, OSP Kopaszewo, OSP Żelazno, OSP Krzywiń oraz członkowie Fundacji Na Tropie im. Janusza Szostaka, a także szereg innych osób.

Poszukiwania rozpoczęły się około godziny 14.30 i około 18 zostały zakończone z pozytywnym finałem. 65-latek został odnaleziony w Cichowie.

Bardzo duża w tym zasługa lokalnych mediów, które szeroko rozpropagowały informację o zaginięciu mężczyzny. Mężczyznę znalazła jedna z mieszkanek wsi, która wynosząc śmieci zauważyła go za kontenerem na odpady. Kobieta połączyła fakty, mianowicie zgłoszenie o zaginięciu wraz z akcją poszukiwawczą, która miała miejsce. Wraz z inną z mieszkanek, domyśliły się, że może być to zaginione osoba. Powiadomiły o tym fakcie służby.

– W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie, składam serdeczne podziękowania, za zaangażowanie i pomoc w akcji poszukiwawczej, wszystkim biorącym w niej udział: policjantom, strażakom, członkom Fundacji Na Tropie im. Janusza Szostaka, dwóm mieszkankom Cichowa, które przyczyniły się do odnalezienia poszukiwanego mężczyzny oraz wszystkim innym osobom postronnym, które wzięły aktywny udział w działaniach. Szczęśliwy finał poszukiwań, to sukces ich wszystkich – za zaangażowanie w akcje dziękuje sierż. sztab. Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP Kościan.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe