4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPunkt wymazowy zawiesza działalność

Punkt wymazowy zawiesza działalność

Od piątku, 1 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Śremie wchodzą w życie nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia. Nie będzie rutynowych testów, ani obowiązku okazania się certyfikatem szczepienia. Co jeszcze się zmieni?

– Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i NFZ od 1 kwietnia pacjenci przyjmowani do szpitala nie będą zobowiązani do okazywania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 – informuje kierownictwo placówki.

Ponadto, przed planową hospitalizacją, nie będą wykonywane rutynowe testy w kierunku SARS CoV-2 pacjentowi bezobjawowemu (bez gorączki i/lub infekcji dróg oddechowych).

Również od piątku, 1 kwietnia zostanie zawieszona działalność punktu wymazowego w śremskim szpitalu. Ma to związek z utrzymującą się tendencją spadkową średniej liczby nowych zakażeń koronawirusem.

W czwartek, 31 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 997 (w tym 505 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadkach zakażenia oraz o śmierci 133 osób. W powiecie śremskim odnotowano 7 nowych zakażeń.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...