19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Darmowe zajęcia w Domu Integracji Międzypokoleniowej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Darmowe zajęcia w Domu Integracji Międzypokoleniowej

Gdy 10 grudnia 2021 roku, po kilku miesiącach budowy otwierano w Kórniku Dom Integracji Międzypokoleniowej, jego działalność była znacznie ograniczona z uwagi na panującą pandemię COVID 19. Teraz, gdy rząd powoli znosi restrykcje związane z wirusem, w ośrodku można zacząć działać pełną parą. Znamy już kwietniowy rozkład jazdy. Jak mówią osoby prowadzące kórnicki DIM, to dopiero początek i możemy spodziewać się wiele, wiele więcej.

Do tej pory spotykania odbywały się w świetlicach wiejskich i strażnicach OSP. Teraz organizacje pozarządowe mają do dyspozycji budynek, który jest w stanie pomieścić blisko sto osób. To ogromny krok w przód. Zainteresowani nie będą musieli pytać znajomych czy wiedzą „gdzie dzisiaj odbywają się zajęcia” – wszystko będzie skumulowane w jednym miejscu. Zyskujemy ogromną wygodę.

Burmistrz Przemysław Pacholski, ośrodek zrecenzował krótkim stwierdzeniem:

Dom Integracji Międzypokoleniowej to doskonały przykład, realizacji polityki społecznej Miasta i Gminy Kórnik. Dom będzie miejscem, gdzie znajdą realizację dobre pomysły, które są dedykowane wszystkim grupom wiekowym od najmłodszych do tych sporo starszych. Szczególne miejsce w działalności domu będą miały organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta i Gminy Kórnik. W obiekcie będą mogły realizować swoje zadania statutowe”.

Jak widzimy – zamysł jest taki, by było to miejsce spotkań całego społeczeństwa gminy, niezależnie od wieku osób zainteresowanych. Jako, że jest to stosunkowo nowe miejsce na mapie gminy, warto przytoczyć parę liczb: powierzchnia działki na której zlokalizowana jest inwestycja to 851 m2 , powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 333 m2. Nowoczesny budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, tak aby osoby niepełnosprawne czuły się w nim komfortowo. Dom jest przewidziany na użytkowanie przez 90 osób. W skład obiektu wchodzi sala spotkań, sala gimnastyczna oraz kuchnia z pełnym wyposażeniem dla 40 osób tak, aby mogły odbywać się w niej zajęcia kulinarne.

Placówka znajduje się w Kórniku, na Placu Powstańców Wielkopolskich 13. Na zajęcia obowiązuje rejestracja telefoniczna +48 515 229 684.

Harmonogram zajęć:

  • 1 kwietnia 2022 r. – godz. 18.00 – Rummikub;
  • 4 kwietnia 2022 r. – godz. 17.00 – Otwarte warsztaty malarskie;
  • 5 kwietnia 2022 r. – godz. 11.00 – Gimnastyka umysłu;
  • 7 kwietnia 2022 r. – godz. 10.00-12.00 – Kawiarenka Senioralna;
  • 7 kwietnia 2022 r. – godz. 14.00-15.00 – Szachy, warcaby i inne gry;
  • 9 kwietnia 2022 r. – godz. 10.00 – Uniwersytet Trzeciego Wieku
Źródłofot. Pixabay

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...