17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościPo dwóch latach wreszcie normalnie - jak przebiegła sesje rady powiatu?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Po dwóch latach wreszcie normalnie – jak przebiegła sesje rady powiatu?

Sesja powiatowa odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Śremie w piątek, 25 marca w trybie normalnym, przy obecności 15 z 17 osobowego składu rady. Pod dwóch latach obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19, kiedy to sesje odbywały się w trybie zdalnym, radni ponownie zasiedli na swoich miejscach w sali sesyjnej.

Obrady przebiegły sprawnie, dyskusji nad omawianymi informacjami i uchwałami zawartymi w porządku dziennym nie było. Jedyne wypowiedzi radnych dotyczyły przedstawionego przez przewodniczącego rady Marcina Szydłowskiego Oświadczenia Rady Powiatu w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.

Rada jednomyślnie podjęła wszystkie, przedstawione przez Zarząd Powiatu projekty uchwał, z wyjątkiem dwóch – dotyczących zmian w budżecie na 2022 rok i zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu. Tu – zgodnie ze swoją deklaracją złożoną na początku kadencji – wstrzymał się od głosu radny Emil Majsner.

Po przyjęciu wszystkich uchwał przewodniczący rady Marcin Szydłowski poinformował radę o inicjatywie radnego Wojciecha Zajlera, który zaproponował radnym przyjęcie Oświadczenia potępiającego agresję Rosji na Ukrainę.

Starosta Zenon Jahns poinformował radnych, że konieczne będzie zwołanie w trybie nadzwyczajnym posiedzenia rady, które zatwierdzi zmiany w budżecie powiatu w związku z realizacją inwestycji drogowej na odcinku Chrząstowo – Sroczewo z udziałem środków rządowych.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

A to ciekawe