2.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaPomoc dla UkrainyDarmowe przedszkole dla ukraińskich dzieci jeszcze przez rok

Darmowe przedszkole dla ukraińskich dzieci jeszcze przez rok

Do końca sierpnia 2023 roku będą mogły bezpłatnie korzystać ukraińskie dzieci z publicznych przedszkoli w Śremie. Taką decyzję podjęli radni miejscy, podczas czwartkowej sesji rady (24.03).

Jednogłośnie radni zdecydowali o tym, by ukraińskie dzieci nie płaciły za przedszkole aż do końca sierpnia 2023 roku. – Z dnia na dzień, do Śremu przybywają mieszkańcy Ukrainy, którzy uciekają przed wojną i szukają u nas bezpiecznego schronienia. Chcąc pomóc mieszkańcom Ukrainy, mając na uwadze umocowanie ustawowe rady miejskiej w Śremie w tym względzie, proponuję całkowite zwolnienie z opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego, dzieci przybywające od dnia 24 lutego 2022 r. na teren gminy Śrem – wyjaśniała Barbara Jabłońska, naczelnik pionu edukacji i usług społecznych śremskiego ratusza.

Zdaniem urzędników pozwoli to na wsparcie rodzin uchodźców w trudnym dla nich czasie. Ratusz planuje także utworzenie drugiego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, w której działają oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...