27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaPomoc dla UkrainyDarmowe przedszkole dla ukraińskich dzieci jeszcze przez rok
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Darmowe przedszkole dla ukraińskich dzieci jeszcze przez rok

Do końca sierpnia 2023 roku będą mogły bezpłatnie korzystać ukraińskie dzieci z publicznych przedszkoli w Śremie. Taką decyzję podjęli radni miejscy, podczas czwartkowej sesji rady (24.03).

Jednogłośnie radni zdecydowali o tym, by ukraińskie dzieci nie płaciły za przedszkole aż do końca sierpnia 2023 roku. – Z dnia na dzień, do Śremu przybywają mieszkańcy Ukrainy, którzy uciekają przed wojną i szukają u nas bezpiecznego schronienia. Chcąc pomóc mieszkańcom Ukrainy, mając na uwadze umocowanie ustawowe rady miejskiej w Śremie w tym względzie, proponuję całkowite zwolnienie z opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego, dzieci przybywające od dnia 24 lutego 2022 r. na teren gminy Śrem – wyjaśniała Barbara Jabłońska, naczelnik pionu edukacji i usług społecznych śremskiego ratusza.

Zdaniem urzędników pozwoli to na wsparcie rodzin uchodźców w trudnym dla nich czasie. Ratusz planuje także utworzenie drugiego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, w której działają oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe