17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościTężnia solankowa – kiedy znów zostanie włączona?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tężnia solankowa – kiedy znów zostanie włączona?

Pogoda dopisuje, ale tężnia solankowa znajdująca się w Parku Śremskich Odlewników jeszcze nie została włączona. Kiedy obiekt zostanie uruchomiony?

Kosztująca ponad 240 tys. zł tężnia solankowa znajdująca się w Parku Śremskich Odlewników na sezon jesienny oraz zimowy została wyłączona – miało to uchronić ją przed negatywnymi skutkami mrozów. Wiosna już nadeszła, ale obiekt ciągle nie został uruchomiony. Do czasu.

Spytaliśmy w ratuszu, kiedy możemy spodziewać się uruchomienia tężni, z której zdrowotnych walorów śremianie będą mogli znów korzystać.

Spacerowicze muszą jeszcze wytrzymać kilka dni. Ratusz zamierza uruchomić obiekt na początku kwietnia – konkretnie 1 kwietnia.

Tężnia ma wiele zalet w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Nasyca przestrzeń w promieniu kilku metrów jodem, bromem, magnezem, sodem, potasem i żelazem. Wokół tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium, co zalecane jest dzieciom, osobom starszym oraz osobom prowadzącym intensywny tryb życia. Tężnia działa jak lokalny filtr powietrza.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe