15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualności2,5 mln zł dla szpitala ponad politycznymi podziałami
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

2,5 mln zł dla szpitala ponad politycznymi podziałami

Dzięki wspólnym staraniom starosty Zenona Jahnsa, radnych powiatowych z PiS i Roberta Piątka, radnego miejskiego oraz przy wsparciu posłów Dolaty i Kalety z obozu rządzącego, udało się pozyskać środki na zakupy dla szpitala.

Mowa o potężnym zastrzyku finansowym w wysokości 2,5 mln zł, które zostaną przeznaczone na nowoczesny tomograf komputerowy. – Będzie to sprzęt z najwyższej półki – mówi Zenon Jahns, starosta śremski. – Nasze wspólne starania, tj. moje i prezesa szpitala, Michała Sobolewskiego, o ten sprzęt trwały od lat – dodaje. – Teraz się to udało przy zaangażowaniu radnych powiatowych PiS, posłów Zbigniewa Dolaty i Piotra Kalety oraz radnego rady miejskiej Roberta Piątka, przy wsparciu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego – starosta wymienia osoby zaangażowanie w pozyskanie tych środków.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zakup nowego tomografu dla szpitala. Sprzęt, jak zapewnia włodarz powiatu śremskiego, do lecznicy trafi z pewnością w tym roku.

Środki na zakup nowoczesnego tomografu pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe