4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskZ Lubiatowa do Zakopanego. Odwiedzili stolicę polskich Tatr

Z Lubiatowa do Zakopanego. Odwiedzili stolicę polskich Tatr

52 osoby wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Zakopanego (12-13 marca), organizowanej przez samorząd mieszkańców wsi Lubiatowo. Wyjazd okazał się doskonałą okazją, by zwiedzić najpiękniejsze miejsca polskich Tatr, a także poznać kulturę góralską.

Wycieczki krajoznawcze na stałe wpisały się w kalendarz imprez wyjazdowych, organizowanych przez samorząd mieszkańców wsi Lubiatowo. Chętnych nie brakuje nigdy. Organizatorzy starają się, by program wycieczek był ciekawy i jednocześnie elastyczny – nie narzucają konkretnych atrakcji, pozostawiając uczestnikom wolną rękę. Nie inaczej było w Zakopanem.

Po zakwaterowaniu w pensjonacie „U Józefa”, znajdującym się na granicy Zakopanego i Poronina, uczestnicy wycieczki mogli indywidualnie poznawać uroki Podhala. Część wybrała się nad Morskie Oko, uznawane za jedną z tatrzańskich perełek. Zainteresowaniem cieszyły się również doliny. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą Dolina Kościeliska, Chochołowska i Strążyska, choć równie interesujące pod względem krajoznawczo-przyrodniczym jest Dolina Białego, Jaworzynki, Małej Łąki, Za Bramką czy też najkrótsza, kończąca się niewielka jaskinią – Dolina Ku Dziurze. O wyborze konkretnego szlaku decydowali sami zainteresowani.

Fot. Krystian Mejza

Niektórzy wybrali się na Gubałówkę, podziwiając roztaczające się z jej szczytu widoki. Nie zabrakło także miłośników centralnej części Zakopanego, czyli Krupówek. Nie lada atrakcją okazał się wieczorny kulig po Zakopanem. Ponad godzinna jazda zwieńczona została ogniskiem z gorącą herbatą, grzańcem, oscypkiem, kiełbaskami i sałatką.

W niedzielę, 13 marca głównym punktem programu była Wielka Krokiew. Akurat tego dnia odbywał się Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Uczestnicy wyjazdu z zainteresowaniem śledzili wyczyny skoczków, które do tej pory znali przede wszystkim z przekazów telewizyjnych.

Alternatywą dla skoków okazała się znajdująca w bezpośrednim sąsiedztwie Snowlandia, czyli kraina śniegu. W okresie zimowym na turystów czeka tutaj śnieżny labirynt, igloo oraz zamek, przez cały rok można natomiast zwiedzać mini zoo.

W godzinach popołudniowych, pełni wrażeń uczestniczy wycieczki wybrali się w drogę powrotną, planując kolejne wyjazdy. Najbliższa okazja będzie już 2 kwietnia – na ten dzień planowana jest jednodniowa wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki Bryllandia w Witaszycach.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...