9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo

Najadł się strachu

Jeden z pożarów traw, który miał miejsce 21 marca na terenie powiatu, zakończył się interwencją karetki pogotowia. Na szczęście osoba, do której wezwano ambulans, najadła się tylko strachu.

21 marca strażacy z terenu powiatu śremskiego odnotowali kilka wyjazdów alarmowych do pożarów traw i łąk. Do jednego z nich doszło w Dąbrowie około godziny 17. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano OSP Niesłabin oraz OSP Śrem, jednostka JRG Śrem znajdowała się w tym czasie na innym zdarzeniu.

Po dojeździe ochotników na miejsce zastano palącą się łąkę i kilka osób, które własnymi środkami próbowało ugasić płomieni. W pewnym momencie jedna z tych osób zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Zaczęła narzekać na ból brzucha oraz duszności. Ponadto okazało się, że osoba ta jest astmatykiem.

Z uwagi na zagrożenie życia przedysponowano zastępy JRG z innego zdarzenia i powiadomiono zespół ratownictwa medycznego. W tym czasie osoba poszkodowana przebywała pod opieką ochotników.

Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia, medycy zajęli się astmatykiem, który już zaczął dochodzić do siebie. Sprawdzono saturację, która była bardzo dobra. Ostatecznie nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji tej osoby – została ona zwolniona do domu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...