4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWandale znów dali o sobie znać

Wandale znów dali o sobie znać

Po raz kolejny ławki w Parku Śremskich Odlewników padły ofiarą agresji ze strony wandali. Czy coś z tym można zrobić?

Minął kolejny weekend i znów w jednym ze śremskich parków widać negatywne działania wandali. Kilka ławek w Parku Śremskich Odlewników nie nadaje się do dalszego eksploatowania – muszą zostać wymienione na nowe. Wszystko dlatego, ponieważ ktoś postanowił się na nich wyżyć, wyładować swoją frustrację lub agresję, a może zaimponować znajomym, jaka ta osoba jest silna i „wspaniała”.

Efekt jaki jest, widać na załączonym obrazku. Ławka bez kilku desek w oparciu, inne wyrwane z ziemi i przeniesione z miejsca na miejsce.

W parku tym często możemy zaobserwować skutki działań wandali, którzy jak nie dewastują ławki, to niszczą nasadzenia drzew i wyposażenie pobliskiego placu zabaw. Czy to nie może się skończyć? Czy nie można tego w jakiś sposób ukrócić? Takie pytania nasuwają się nie tylko nam, ale i innym osobom, które ze smutkiem spoglądają na efekty zniszczeń wandali.

Policja i straż miejska patrolują okolice parku, monitoring jest – ale nie wszędzie na terenie parku się on znajduje. Te martwe punkty, gdzie nie sięga oko kamery, są wykorzystywane. Szkoda, bo przecież park to dobro wspólne, nas wszystkich i wszyscy chcemy z niego korzystać na ogólny zasadach współżycia społecznego. Dlatego niszczeniu mienia publicznego mówimy stanowcze „nie!”.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...