17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaKilkanaście miejscowości w gminie z problemem w dostępie do wody
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kilkanaście miejscowości w gminie z problemem w dostępie do wody

Spółka Śremskie Wodociągi poinformowała, że kilkanaście miejscowości na terenie gminy Brodnica, może odczuwać kłopoty związane z dostawą wody.

Piotrowo, Kopyta, Grabianowo, Chaławy, Szołdry, Brodnica, Sulejewo, Grzybno, Iłówiec Wielki, Sucharzewo, Rogaczewo, Ogieniowo – to są miejscowości, które zostały dotknięte problemami z dostępnością do wody pitnej. Dostawca wody do tych miejscowości na terenie gminy Brodnica informuje, że mogą pojawić się zakłócenia w dostawie wody, obniżenie jej ciśnienia czy też nawet całkowite zaniknięcie – szczególnie w miejscach najdalej oddalonych od stacji uzdatniania wody.

Powodem możliwego wystąpienia zakłóceń jest konieczność czasowego wyłączania z eksploatacji stacji uzdatniania wody w Piotrowie. To z kolei ma związek z poważną inwestycją realizowaną przez gminę Brodnica, która polega na modernizacji stacji uzdatniania wody w Piotrowie.

W tym czasie zasilanie w wodę odbywać się będzie z eksploatowanej przez śremską spółkę gminną stacji uzdatniania wody w Gaju. Co oczywiście również będzie miało przełożenie na moc przesyłu wody do mieszkańców wymienionych wyżej miejscowości.

Budowa sieci wodociągowej Brodnica-Piotrowo oraz modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Piotrowie – etap II Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Piotrowie jest jedną z największych inwestycji w gminie Brodnica w minionych latach. Wykonawcą robót w przetargu została firma HYDRO-MARKO Sp. z o. o. Sp. K. z Jarocina, która zainkasuje za to zadanie ponad 3,3 mln zł.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe