10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleStrażacy pamiętają o swoich odpowiednikach w Ukrainie

Strażacy pamiętają o swoich odpowiednikach w Ukrainie

Służba w straży pożarnej wszędzie jest taka sama. Jednak aktualnie w Ukrainie strażacy mają znacznie gorzej – wykonują swoje służbowe obowiązki z jeszcze większym narażeniem życia. Gdy oni ratują ludzi i mienie, nad głową świszczą im rosyjskie pociski.

Sytuacji w Ukrainie jest powszechnie znana, ludność cywilna ucieka przed wojną, ale nie oni. Oni – dzieli bohaterowie Ukrainy w strażackich mundurach – stoją na posterunku i z jeszcze większym narażeniem życia wypełniają swoje obowiązku służbowe. Dla niektórych z nich było to ostatnie, co dane im było wykonać w życiu – zginęli ratując innych.

Właśnie dla tych poległych ukraińskich strażaków w niedzielę punktualnie o godzinie 8.00 strażacy w całym powiecie śremskim i zapewne w całym kraju wyjechali przed swoje remizy i oddali hołd bohaterskim ratownikom z Ukrainy. Na minutę włączyli sygnały świetlne w swoich wozach bojowych.

W ten sposób solidaryzują się oni ze swoimi odpowiednikami w Ukrainie. To kolejny pokaz wsparcia i sympatii, jaką nasi strażacy darzą swoich ukraińskich odpowiedników. Wcześniej przekazali m.in. sprzęt, który już trafił do Ukrainy i już korzystają z niego tamtejsi strażacy.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...