27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePo zderzeniu lusterkami zatrzymali się w rowach
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Po zderzeniu lusterkami zatrzymali się w rowach

Zarówno mieszkanka Brodnicy jak i mieszkanie Czempinia nie poczuwali się do winy za spowodowanie „lusterkowej kolizji”. Policja odstąpiła od ukarania kogokolwiek.

15 marca na trasie z Czempinia do Iłówca doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowali strażacy, policja oraz karetki pogotowia. Z informacji wynikało, że na drodze zderzyły się dwa auta, które następnie wpadły do rowu.

Całość okazała się prawdą, tylko większe szkody zostały wyrządzone w skutek zjechania aut do rowu niż ich zderzenia. Okazało się bowiem, że pojazdy zderzyły się lusterkami.

– Ustalono, że 26-letnia mieszkanka gm. Brodnica, kierująca pojazdem renault laguna oraz 61-letni mieszkaniec gm. Czempiń, kierujący pojazdem skoda fabia, w trakcie manewru mijania nie zachowali ostrożności, w wyniku czego zderzyli się lusterkami bocznymi, a następnie oba pojazdy zjechały do rowu, po przeciwległych stronach drogi ­ podaje sierż. sztab. Paulina Piechowiak z kościańskiej policji.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci próbowali ustalić, kto przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z drugim z pojazdów. Żadna bowiem ze stron nie przyznawała się do tego. Ostatecznie mundurowi uznali współwinę kierujących, ale odstąpili od ukarania ich mandatami.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe