4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKończy się pandemia, kończą się wymazy przeciw COVID-19

Kończy się pandemia, kończą się wymazy przeciw COVID-19

Urząd Miasta i Gminy Kórnik wraz ze Szpitalem Podolany zdecydowały się zakończyć funkcjonowanie punktu wymazowego przeciw COVID-19 w Kórniku.

Kórnicki samorząd zdecydował wspólnie ze Szpitalem Podolany, że od najbliższego poniedziałku 21 marca w Kórniku nie będzie działał punkt pobierania wymazów przeciw COVID-19. Chociaż nie mówi się o powiedzie zamknięcia punktu, to najprawdopodobniej ma to związek z zapowiedzią ministra Niedzielskiego luzowania obostrzeń i restrykcji oraz traktowania wirusa „jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją”.

W związku z zamknięciem punktu w Kórniku mieszkańcy gminy jadąc na wymaz będą musieli udać się do Śremu albo do Lubonia.

W Śremie znajdują się dwa punkty wymazowe – w szpitalu oraz w Medmax przy ul. Chłapowskiego. Z kolei w Luboniu wymazy można pobierać w Alab Laboratoria przy ul. Rzecznej.

Tak sytuacja wygląda na 18 marca. Nie wiadomo, czy z upływem następnych dni, kolejne punkty wymazowe nie będą znikać z mapy Wielkopolski.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...