27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremWcale nie jest tak niebezpiecznie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wcale nie jest tak niebezpiecznie

Tak zdaje się uważać Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który nie podejmuje kolejnych działań w sprawie budowy chodnika, bezpiecznego przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej w obrębie ulicy Polnej w Nochowie.

W tej sprawie wielokrotnie interpelował radny Krzysztof Lewandowski, który wsłuchał się w głos mieszkańców, mówiący o poprawie bezpieczeństwa w obrębie ulicy Polnej w Nochowie. Ostatnie pismo w tej sprawie skierował do burmistrza w lutym 2022 roku. Ponownie poprosił o wykonanie chodnika wzdłuż DW 432 po stronie od ulicy Polnej w Nochowie wraz z oznakowanym przejściem dla pieszych oraz sygnalizacją świetlną. – W tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem samochodów i pieszych, którzy muszą przechodzić przez drogę w nieoznaczonym miejscu – podkreślał Krzysztof Lewandowski.

Z odpowiedzi na tę interpelację wynika, że WZDW, czyli zarządca drogi, nie wystąpił do Komendy Powiatowej Policji w Śremie w celu wyszczególnienia zdarzeń drogowych dla w/w lokalizacji. A to powinno się zadziać, by potwierdzić fakt, że w okolicy ul. Polnej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych.

W związku z powyższym należy przyjąć, że budowa chodnika i sygnalizacji w okolicach ul. Polnej w Nochowie nie jest rozważana przez WZDW. W najbliższym terminie podejmiemy dalsze rozmowy z WZDW – zapewnia burmistrz Adam Lewandowski

Na koniec przypomnijmy, że już w 2020 roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich pozytywnie zaopiniował budowę przejścia dla pieszych wraz z całą infrastrukturą świetlną, a także budowę 400 metrów chodnika, warunkując tę inwestycję wsparciem ze strony gminy Śrem. Burmistrz przyznał, że inwestycja jest zasadna. Poprosił o jej wycenę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że niesie ze sobą wydatek około 0,5 mln złotych.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe