15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościOd kwietnia bez kwarantanny, izolacji i obowiązku noszenia maseczek?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Od kwietnia bez kwarantanny, izolacji i obowiązku noszenia maseczek?

Adam Niedzielski, podczas czwartkowego wywiadu dla Radia Plus, zapowiedział rekomendację dotyczącą zniesienia kwarantanny, izolacji i obowiązku noszenia maseczek. Miało by to się stać już z początkiem kwietnia.

Szef resortu zdrowia, w czwartkowym wywiadzie dla Radia Plus, powiedział, że zarekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie od początku kwietnia obowiązku noszenia maseczek, a także nakładania kwarantanny oraz izolacji.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Koronawirus pod kontrolą?

Wspomniane decyzje mają dotyczyć zniesienia, od początku kwietnia, obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. – Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – wytłumaczył.

Tymczasem w czwartek, 17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 274 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W ciągu doby zmarło 207 osób. W powiecie śremskim odnotowano 19 nowych zachorowań.

 

Źródłofot. KPRM
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe