31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleJeden poranek i trzech kierowców na podwójnym gazie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jeden poranek i trzech kierowców na podwójnym gazie

14 marca, w poniedziałkowy poranek policjanci ze śremskiej drogówki w Książu Wielkopolskim namierzyli aż trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy byli „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

– W poniedziałkowy poranek, 14 marca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Książu Wielkopolskim, gdzie ujawnili aż trzech kierujących pod wpływem alkoholu – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Jako pierwszego, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody octavia. Za kółkiem siedział 45-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu.

Następnie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli fiata doblo, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski. Ten mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.

– O godz. 06.45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, 45-letniego mieszkańca ksiąskiej gminy. Niestety, mężczyzna okazał się niechlubnym rekordzistą, bowiem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – podsumowuje rzecznik.

Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Po raz kolejny przypominamy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! – podkreśla E. Kasińska

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe