15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZabrakło karetki. Przyleciał helikopter LPR, ale pacjentki nie zabrał
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zabrakło karetki. Przyleciał helikopter LPR, ale pacjentki nie zabrał

Z uwagi na brak wolnego ambulansu w systemie PRM do pacjentki, uczennicy ZSP w Śremie, wezwano strażaków z JRG o OSP oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zdarzenie miało miejsce dzisiejszego dnia. Około godziny 10.30 z Zespołu Szkół Politechnicznych na numer alarmowy wyszło zgłoszenie, z którego wynikało, że jedna z uczennic uskarża się na dolegliwości bólowe w okolicy klatki piersiowej. Dyspozytor z Poznania nie miał wolnej karetki na terenie Śremu, dlatego zdecydował się wysłać do pacjentki zastępy z JRG Śrem oraz OSP Pysząca i OSP Niesłabin, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Strażacy ze Śremu zajmowali się pacjentką, która była przytomna i z czasem zaczynała się coraz lepiej czuć. Natomiast ochotnicy zabezpieczyli lądowanie helikoptera LPR.

Medycy z powietrznej karetki pogotowia po zbadaniu nastolatki i wywiadzie z pacjentką nie stwierdzili potrzeby przetransportowania jej do szpitala. Tym bardziej, że dziewczynie zaoferowano transport do placówki medycznej prywatnym samochodem. Z czego uczennica szkoły skorzystała.

 

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe