10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremSanepid mówi to „fake news”

Sanepid mówi to „fake news”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Śremie dementuje plotki mówiące o tym, że służby sanitarne zakazują dystrybuowania żywności dla uchodźców z Ukrainy. – To fake news – podkreśla Urszula Sitnicka.

Urszula Sitnicka, dyrektor PSSE w Śremie dementuje fałszywe informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej. Mówią o tym, że służby sanitarne zakazują dystrybuowania żywności dla uchodźców z Ukrainy.

To fake news – podkreśla U. Sitnicka

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczono komunikat, w którym czytamy:

„W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zakazywaniu przez służby sanitarne dystrybuowania żywności dla uchodźców z Ukrainy, Główny Inspektor Sanitarny podkreśla, że z uwagi na konieczność niesienia doraźnej pomocy humanitarnej, inspektorzy sanitarni nie prowadzą żadnych czynności kontrolnych w tym zakresie. Wszelkie informacje o takim charakterze są nieprawdziwe i świadczą o nieetycznym działaniu, które ma spowodować dezorganizację akcji pomocowych oraz osłabienie zaufania do instytucji państwowych.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w całym kraju są zaangażowani w niesienie pomocy, również w zakresie doradczym i informacyjnym”.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...