3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaPomoc dla UkrainyBezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych z Ukrainy/Безкоштовні заняття для дітей та...

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych z Ukrainy/Безкоштовні заняття для дітей та дорослих з України

Organizacje sportowe, które działają na ziemi śremskiej zapraszają dzieci i młodzież z Ukrainy na bezpłatne zajęcia/Спортивні організації запрошують дітей та підлітків з України взяти участь у безкоштовних заняттях.

Na bezpłatne treningi zapraszają:

Pomóżmy dzieciom znaleźć trochę normalności w tym trudnym czasie – apelują organizatorzy

Darmowe trampoliny

Park trampolin Jump Space postanowił podarować dzieciom, które uciekły przed wojną, darmowy wstęp. Będzie obowiązywał od poniedziałku do piątku, do końca marca.

– Przez ostatnie dni wszyscy żyjemy wydarzeniami na Ukrainie. Wielu naszych sąsiadów znalazło schronienie w Polsce, szczególnie matki z dziećmi. Mamy świadomość, że jest to dla nich szczególnie trudny czas. Przede wszystkim dla najmłodszych. Chcąc dać im odrobinę radości i uśmiechu, postanowiliśmy umożliwić dzieciom narodowości ukraińskiej bezpłatny wstęp do naszego parku trampolin, w dniach od poniedziałku do piątku, do końca marca. Mamy ogromną nadzieję, że ten mały gest pozwoli im chociaż na chwilę zapomnieć…- wspominają właściciele parku.

Zajęcia również dla dorosłych

Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie powstało Centrum Integracji Cudzoziemców. Przygotowało ofertę bezpłatnych zajęć nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

– Powstała nowa wspólna inicjatywa dla obywatelek i obywateli Ukrainy. To jest piękne, że tak dużo osób chce pomagać i angażować się w działania! Poza Oddziałami Przygotowawczymi w szkole  przygotowaliśmy dużo atrakcyjnych działań. Dziękuję partnerom tej akcji – Akademii Nauki-Danuta Dziuba, Fundacji Bez Dzwonka oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej w Śremie – podkreśla Jakub Tylman.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...