15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościJeden przetarg rozstrzygnięty, drugi ogłoszony. Szpital się dozbraja
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jeden przetarg rozstrzygnięty, drugi ogłoszony. Szpital się dozbraja

Śremski szpital się dozbraja. Już rozstrzygnięto przetarg na systemowy ambulans i ogłoszono kolejny – na nowoczesny aparat RTG dla placówki medycznej.

Szpital powiatowy w Śremie najprawdopodobniej zwiąże się umową z kutnowską firmą AMZ, producentem specjalistycznych pojazdów wykorzystywanych między innymi w służbie zdrowia, na zakup nowej karetki pogotowia. AMZ-Kutno było jedyny oferentem, jaki wystartował w przetargu. Oferta złożona przez firmę mieściła się w kwocie zaplanowanej na zadanie i spełniała wymogi, jakie szpital stawiał kontrahentowi. Nie było więc innej możliwości, jak związania się z oferentem umową na dostarczenie nowej karetki pogotowia.

Nowy ambulans będzie kosztował 422 tys. 880 zł i będzie wyposażony w silnik o mocy min. 175 KM oraz momencie obrotowym wynoszącym min.380 Nm. W pojeździe znajdzie się również regulacja wysokości transportera wspomagana mechanicznie czy automatyczna blokada goleni. Dostarczony ambulans będzie w pełni wyposażony i gotowy do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu.

Z kolei na rozstrzygnięcie czeka ogłoszony przez szpital na zakup aparatury rentgenowskiej. Przetarg dotyczy zakupu aparatu cyfrowego RTG typu TELEKOMANDO z osprzętem i oprogramowaniem oraz dostosowaniem pomieszczeń pracowni dla Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o. Głównym kryterium decydującym o wyborze oferty jest cena, która stanowi 70 proc. całkowitej punktacji. Pozostałe 30 punktów dotyczy kryterium jakości.

Środki na sfinansowanie zakupów dla śremskiego szpitala pochodzą z budżetu Metropolii Poznań i gminy Śrem. W sumie jest to kwota 1,9 mln złotych.

Źródłofot. GE
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe