Skórzane buty na zimę – jakie wybrać?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Wv

Co cechuje dobre buty zimowe?

Szukając idealnego obuwia na zimę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Warto zadbać zwłaszcza o to, by wybrane buty miały:


Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

  • odpowiednie ocieplenie – na przykład specjalne polarowe wypełnienie lub futerko;
  • grubą podeszwę, lepiej izolującą od ziemi, najlepiej o bieżniku zapobiegającym poślizgnięciom. Ma to ogromne znaczenie, jako że na oblodzonym chodniku łatwo o upadek;
  • wyższą cholewkę, dzięki której śnieg nie dostanie się do wnętrza buta, a okolice kostek nie zmarzną, nawet jeśli założysz modne spodnie ⅞ czy spódnicę.

Wybór butów zimowych – czym jeszcze się kierować?

Duże znaczenie ma także rodzaj zapięcia. Najważniejsze jest to, by zakładanie butów nie sprawiało problemów. Jeżeli na przykład cierpisz na bóle kręgosłupa czy stawów i wolisz uniknąć częstego schylania – zwłaszcza zimą, gdy ciepłe ubrania dodatkowo krępują ruchy – lepiej zrezygnuj ze sznurowadeł na rzecz suwaka czy klamer.





Równie ważny jest materiał, z którego obuwie zostało wykonane. Możesz oczywiście wybierać spośród wielu dostępnych rozwiązań, jednak jeżeli szukasz butów nie tylko praktycznych, ale także szykownych, koniecznie postaw na skórę! By przykuć wzrok i uzupełnić zimową stylizację o piękne, niebanalne obuwie, zdecyduj się na buty Maciejka z asortymentu sklepu Armodo.

  Rodzaje rusztowań oraz ich zastosowania podczas remontu

Nie tylko skóra licowa

Skórzane buty to element garderoby, który każdemu doda szyku. Warto jednak wiedzieć, że pod tą bardzo ogólną nazwą kryje się i obuwie ze skóry naturalnej – licowej, zamszu czy nubuku – i ekoskóry. Czym różnią się te materiały?

Naturalna skóra licowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów skór używanych do produkcji butów. Jest ona pokryta warstwą wosku, dzięki czemu nabiera eleganckiego połysku i staje się odporniejsza na uszkodzenia, zabrudzenia i wilgoć. To duża zaleta – zwłaszcza jesienią i zimą. Buty ze skóry licowej zapewniają też ochronę przed zimnem. Ich wadą jest z kolei konieczność impregnacji i systematycznej pielęgnacji. Kupując buty z twardej skóry licowej trzeba mieć świadomość, że musi minąć jakiś czas, nim skóra dopasuje się do stopy.

Skóry szorstkie, w tym zamsz i nubuk, cechują się miękkością i charakterystyczną strukturą przypominającą meszek. Nubuk to skóra o krótszym włosiu, bardziej ekskluzywna, lecz przez to niestety droższa. Zarówno obuwie z nubuku, jak i zamszu sprawdza się zimą, jednak wymaga impregnacji – w przeciwnym razie staje się podatne na przemoczenie i zabrudzenia.

Ekoskóra to rozwiązanie dużo tańsze i bardziej przyjazne środowisku. Niestety nie przepuszcza ona powietrza tak dobrze jak skóra naturalna, a także nie jest tak odporna na uszkodzenia. Odpowiednio pielęgnowana, chroni jednak przed zimnem i wilgocią.