17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleMaciej Kubisiak i Marcin Hyży z KPP Śrem uratowali kobietę z pożaru
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Maciej Kubisiak i Marcin Hyży z KPP Śrem uratowali kobietę z pożaru

Maciej Kubisiak i Marcin Hyży, policjanci z KPP Śrem pełniący służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy zostali, wyciągnęli z pożaru 69-latkę.

Policjanci ze Śremu, podobnie jak wielu innych funkcjonariuszy z terenu kraju, pełnią służbą na wschodniej granicy. Ma to ścisły związek z tym co dzieje się u naszego zachodniego sąsiada. Policjanci w pasie przygranicznym pomagają uchodźcom i dbają o porządek oraz bezpieczeństwo. W ostatnich dniach szczególnie mogli się wykazać.

Nasi funkcjonariusze z ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w Woli Uhruskiej przy granicy z Ukrainą zostali wysłani do Woli Uhruskiej na ul. 1 Maja, gdzie doszło do pożaru mieszkania. Nasi policjanci wspólnie z drogówką składającą się z funkcjonariuszy z Ostrowa Wlkp. byli na miejscu jako pierwsi przedstawiciele służb.

Z budynku wydobywało się bardzo dużo dymu. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że wewnątrz budynku mogą znajdować się osoby wymagający pomocy. Policjanci nie zastanawiali się długo nad tym, czy czekać na przyjazd straży pożarnej, czy wchodzić do środka. Decyzja zapadła błyskawicznie – funkcjonariusze weszli do domu.

Zaopatrzeni w podręczne gaśnice samochodowe zaczęli przeszukiwać pomieszczenia budynku w poszukiwaniu osoby, która miała w nim przebywać. Znaleźli ją. Była to 69-letnia lokatorka, która leżała na łóżku. Policjanci znaleźli też źródło pożaru – tapczan, który zajął się ogniem najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia.

Policjanci z uwagi na realne zagrożenie wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu, gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielali pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia ­ informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz z lubelskiej policji.

Pożar policjanci
fot. OSP Wola Uhruska

Strach by pomyśleć, co by było, gdyby nie reakcja policjantów. Lepiej o tym nie myśleć…

Los tak jednak chciał, że byli oni najbliżej miejsca zdarzenia i zareagowali właściwie. Dzięki temu 69-latka żyje i w dodatku nic poważnego jej się nie stało.

Chciałby się mieć w śremskiej komendzie więcej takich policjantów, jak aspirant Hyży oraz sierżant Kubisiak. Wielkie dzięki, że jesteście. Wielkie dzięki, za waszą ofiarną służbę.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe