15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBędzie nowy ambulans systemowy. Szpital wystartował z przetargiem
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Będzie nowy ambulans systemowy. Szpital wystartował z przetargiem

Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie wystartował z procedurą przetargową na zakup nowego systemowego ambulansu. Nie będzie to trzecia karetka, a jedynie ambulans, który zastąpi inny jeżdżący w ramach systemu PRM.

Śremski szpital do dziś przyjmuje oferty od potencjalnych dostawców nowej karetki pogotowia. Ambulans, który ma się w przyszłości pojawić w śremskim szpitalu zastąpi jedną z dwóch karetek systemowych, jeżdżących do pacjentów. Nie będzie to zatem trzecia karetka, której domagają się mieszkańcy powiatu śremskiego. Na to nie ma zgody wojewody wielkopolskiego, który nadzoruje system PRM.

Nowy ambulans ma być pojazdem od razu gotowym do niesienia pomocy pacjentom naszego powiatu. Karetka ma być dostarczona wraz z wyposażeniem medycznym. Oferty przyjmowane są do dnia dzisiejszego, tj. do 25 lutego. Czas realizacji zamówienia wynosi 90 dni.

Środki na sfinansowanie zakupu pochodzą z budżetu Metropolii Poznań i gminy Śrem. W sumie jest to kwota 1,9 mln złotych, za które placówka oprócz nowej karetki kupi również aparaturę RTG. Na to zadanie przetarg jeszcze nie został rozpisany.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe