9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaKulturaŚwiętuj jubileusz z Voo Voo

Świętuj jubileusz z Voo Voo

Zespół Voo Voo obchodzi swój okrągły jubileusz – 35 lat na polskiej scenie rockowej. A w zasadzie to już 37 lat, ale covid nieco zakrzywił czasoprzestrzeń. Z tej okazji Muzeum Śremskie zaprasza na koncert, który odbędzie się 11 marca.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 roku w Warszawie, a jej założycielem był Wojciech Waglewski – kompozytor, autor metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista.

Każda z płyt Voo Voo jest niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć skład często przekraczał rockowe granice. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Zespół wielokrotnie występował na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie.

Muzycy Voo Voo lubią zapraszać na swoje płyty gości. Śpiewali i grali z nimi m.in. K. Nosowska, U. Dudziak, A. M. Jopek.

Voo Voo do Śremu zawita 11 marca. Wystąpi w sali widowiskowej muzeum. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.00.

Bilety w cenie 100zł do kupienia na kupbilecik.pl

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...