17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualności"Dzisiaj już nie musimy się wstydzić polskich dróg"- poseł Dolata zachwala RFRD
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

„Dzisiaj już nie musimy się wstydzić polskich dróg”- poseł Dolata zachwala RFRD

W poniedziałek w Śremie gościł poseł Zbigniew Dolata (PiS), który na konferencji informował o sukcesie w pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu śremskiego i gminy Śrem.

W poniedziałek 21 lutego w Śremie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Zbigniewa Dolaty z Prawa i Sprawiedliwości. Obecność posła była ściśle związana z pozyskaniem przez powiat śremski oraz gminę Śrem środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Obie jednostki samorządu terytorialnego w sumie otrzymały dotację na łączną kwotę 3 mln 439 tys. zł.

Ten program jest realizowany od 2018 roku i będzie realizowany w latach kolejnych – mówi poseł. – Dzisiaj już nie musimy się wstydzić polskich dróg. Największa sieć drogowa to te drogi, których zarządcą jest powiat czy gmina. Więc ich stan bardzo często przedstawia obraz polskich dróg. Ten obraz się bardzo mocno w ostatnich latach poprawił. Poprawiło się tak, jak powiedziałem, bezpieczeństwo, ale również z tego wielkiego programu modernizacyjnego dróg korzyści płyną do firm, które te inwestycje realizują – wyjaśnia poseł Dolata. – Dzięki tym rządowym środkom, te firmy mają zapewnioną przyszłość. Mogą planować, mogą zatrudniać pracowników, podwyższać im wynagrodzenia, a więc przyszłość tych firm jest bardzo optymistyczna – poseł Dolata wymienia zalety Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak mówił poseł koalicji rządzącej, środki z RFRD wpływają także na rozwój gospodarczy kraju i regionu, bo lepsze drogi, to lepszy i szybszy transport.

Powiat śremski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma dotację w wysokości 2 mln 209 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej 4077P łączącej Sroczego-Łężek-Chrząstowo-DW436 na odcinku przekraczającym 3 km. Gmina Śrem z kolei otrzyma 1 mln 229 tys. zł na remont ul. Ogrodowej w Dąbrowie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe