27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościMorsowali dla Mariusza
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Morsowali dla Mariusza

„Pomaganie przez morsowanie” – takie hasło przyświecało wszystkim tym, którzy pojawili się w niedzielę, 20 lutego na plaży miejskiej w Śremie. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury miłośnicy lodowych kąpieli dopisali i konto Mariusza Glapy zostanie zasilone kwotą nieco ponad 10 tys. zł.

Śremianin, Mariusz Glapa, w styczniu tego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. By wrócić do zdrowia potrzebna jest bardzo droga rehabilitacja. Wspólna lodowa kąpiel miała na celu wsparcie finansowe tego 29- letniego mężczyzny.

Mimo niskiej temperatury i wiatru na śremskiej plaży było naprawdę bardzo gorąco. Atmosfera niedzielnego spotkania była wyjątkowa, bo morsy pokazały, że mają wielkie serca.

Na plaży nad jeziorem Grzymisławskim pojawiło się wiele zaprzyjaźnionych okolicznych klubów. Były morsy ze Swarzędza, Zaniemyśla, Krzywinia, Śremu, Leszna, Książa Wlkp., Murowanej Gośliny, Rawicza, Gostynia oraz wiele innych niezrzeszonych osób. Niektórzy przybyli tego dnia na plażę tylko po to, aby wrzucić do puszki parę złotych i popatrzeć, jak można połączyć morsowania z pomaganiem.

Przed tradycyjną rozgrzewką organizatorzy połączyli się z Mariuszem Glapą online. Mariusz, który leży obecnie w szpitalu w Niemczech mógł przez chwilę być bezpośrednim uczestnikiem niedzielnego morsowania. Zarówno on, jak i zgromadzeni na plaży byli bardzo wzruszeni.

Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwali strażacy z pobliskich OSP. Ci którzy pojawili się nad jeziorem mogli skosztować ciepłej zupy, upiec kiełbaskę na ognisku lub zakupić box słodkości bądź sushi. Z kolei miłośnicy saunowania, korzystając z tej właśnie uciechy zasilali całą kwotą konto Mariusza.

Dzięki niedzielnemu morsowaniu na leczenie śremianina przekazana zostanie kwota ponad 10 tys. zł.

Organizatorami „Morsowania dla Mariusza” były trzy kluby: Aktywni Mełpin, KRA Dolsk oraz Lodzik Śrem.

 

 

 

A to ciekawe