+1
0
+1
0

16 lutego przypada 103 rocznica podpisania rozejmu w Trewirze, które zakończyło zwycięskie Powstanie Wielkopolskie dlatego chcieliśmy przy okazji ligi uczcić pamięć tego historycznego wydarzenia i Powstańców – mówi Wojciech Dudziński. – Z tej też okazji sekcja UKS Kusy, w której gra sześciu prawnuków Powstańców wraz z Biblioteką Publiczną ufundowała dla wszystkich zawodników okolicznościowe butony oraz pamiątkowe puchary. Przygotowaliśmy także okolicznościowy baner ze zdjęciami upamiętniającymi naszych Powstańców Wielkopolskich – dodał prezes UKS Kusy.

Trzecią kolejkę spotkań rozpoczął szlagier pomiędzy dwoma zespołami, które do tej pory miały na koncie po dwa zwycięstwa. Stawką było więc samodzielne prowadzenie w tabeli. Naprzeciwko siebie stanęli gospodarze, a więc reprezentanci UKS Kusy oraz siatkarze Nochowo Team. Pierwszego seta dość gładko, bo 25:18 wygrała ekipa Dariusza Ciszewicza. Drugie starcie przyniosło emocje, bo Nochowo prowadząc 23:20 pozwoliło się dogonić rywalom i był remis. Ostatecznie grano na przewagi. Nochowo wygrało 26:24. Trzeci set zakończył się zwycięstwem ekipy z Dolska 25:22 i tym samym miejscowi wrócili do gry. Siatkarze z Nochowa nie dopuścili jednak do tie-breaku. Wygrali czwartego seta 25:22 i tym samym całe spotkanie 3:1.

W drugim meczu MKS Jarocin łatwo rozprawił się z Szerszeniami z Kościana wygrywając 3:0 (25:23, 25:23 i 25:9).