15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościSzpital zamyka oddział covidowy
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Szpital zamyka oddział covidowy

Koniec oddziału covidowego w śremskim szpitalu. Od 21 lutego w pełni wraca Oddział Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Śremie.

Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie, poinformował dziś, że z końcem tygodnia ze śremskiej placówki zniknie oddział covidowy, a w jego miejsce przywrócony zostanie Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Jest to decyzja wojewody wielkopolskiego, która związana jest z wygaszaniem szpitali i oddziałów covidowych na terenie Wielkopolski.

Ostatni pacjenci oddziału covidowego opuszczą nasz szpital z końcem tygodnia, a od poniedziałku 21 lutego ruszy rehabilitacja neurologiczna.Pierwsze przyjęcia pacjentów mamy już zaplanowane właśnie na poniedziałek 21 lutego – mówi Michał Sobolewski.

Na SOR pozostaną jednak trzy łóżka covidowe dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Covidowy oddział w Śremie funkcjonował od 1 grudnia. Na ten cel zaadaptowano rehabilitację neurologiczną. Szpital zapewniał 21 łóżek covidowych. Były takie czasy, że wszystkie one były zajęte, choć w ostatnich dniach było znacznie luźniejsze obłożenie.

„Odmrożenie” śremskiego oddziału ma związek z polityką likwidowania szpitali jednoimiennych i oddziałów covidowych, ze względu na widoczne zmniejszenie zachorowań na COVID-19.

– Widzimy różnice w przebiegu piątej fali i poprzednich. Obecnie do szpitali trafia relatywnie mniej pacjentów w stosunku do liczby zakażonych, ale też są to przede wszystkim chorzy na inne choroby, u których COVID-19 dodatkowo obniżył odporność. Widzimy również, że więcej dzieci wymaga leczenia szpitalnego. Liczba hospitalizowanych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 pozwala nam rekomendować kolejne odmrożenia. Dzięki temu, personel medyczny może zająć się innymi chorymi – przekazuje Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe