31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremNagrody nie ma, satysfakcja pozostała
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Nagrody nie ma, satysfakcja pozostała

Niestety nie udało się! Stowarzyszenie Pomocna Dłoń oraz burmistrz Śremu nie otrzymali nagrody Fundacji Batorego. Oba podmioty zostały nominowane do nagrody Super Samorząd za wdrożenie i realizację programu "Złota rączka dla seniora". Gala odbyła się we wtorek, 15 lutego.

– Czekaliśmy na ten moment, jak każdy z nominowanych podmiotów. Sama nominacja była dla nas ogromnym sukcesem. Cieszymy się, że nasza akcja została zauważona, ale pragnę podkreślić, że nagrody nie są sensem naszego istnienia. Działamy dalej – zapewnia Paweł Wawrzyniak z Pomocnej Dłoni.

Super Samorząd to nagroda Fundacji Batorego, która jest przyznawana co roku na zakończenie każdej kolejnej edycji akcji Masz Głos.

Czytaj także: Pomocna Dłoń oraz burmistrz Śremu z nominacją do nagrody Fundacji Batorego

Tegorocznymi laureatami są lokalne duety: organizacje społeczne lub grupy nieformalne i władze samorządowe ich miejscowości, gmin, które razem zrealizowały oddolną inicjatywę.

Ta nagroda jest wyrazem uznania dla partnerstwa: jak władze odpowiedziały na potrzeby grupy mieszkańców, która zgłosiła się do nich ze swoją potrzebą, i jak mieszkańcom udało się zaangażować władze w swoje działania. Efektem nagrodzonego działania powinno być wspólne rozwiązanie lokalnego problemu, pogłębienie relacji między władzą samorządową a mieszkańcami – wyjaśniają organizatorzy

Jurorami tegorocznej edycji byli: Kasia Adamik, Edwin Bendyk, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Jerzy Stępień, Bartosz Węglarczyk, którzy wybrali siedmiu laureatów spośród 15 nominowanych z grona 314 uczestników tej edycji akcji Masz Głos.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się między innymi: Klub Seniora w Pawonkowie i Joanna Wons-Kleta, wójt gminy Pawonków, za prężnie działający Klub Seniora; Moja BoraBora i prezydent miasta Gorzowa Wielkopolskiego za akcję „Gorzów dla Pszczół”; Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju i burmistrz miasta Kluczbork za pierwszą Jadłodzielnię i Książkodzielnię w mieście; Obywatelski Toruń i Marcin Czyżniewski radny miasta Torunia za wyłonienie rad osiedli i wpływ na zmianę ordynacji wyborczej do nich; a także Stowarzyszenie „Razem dla Zalesia” i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego za rezerwat przyrody.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe