27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleMandat i sąd dla 21-letniego kierowcy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mandat i sąd dla 21-letniego kierowcy

Zwykła bezmyślność zgubiła 21-latka, który pędził przez Książ Wlkp. z prędkością 94 km/h. Zatrzymała go policja, wlepiła mandat i punkty karne. A ten… ponownie ruszył z impetem przez miasto. Sprawa skończy się w sądzie.

We wtorek, 15 lutego mundurowi ze śremskiej drogówki wzięli pod lupę ulicę Wiosny Ludów w Książu Wlkp. – Policjantów zaniepokoiły zgłoszenia internautów, którzy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, sygnalizowali przekraczanie tam dopuszczalnej prędkości – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska.

Informacje od mieszkańców szybko się potwierdziły. – Jeden z kierujących wykazał się tam szczególną brawurą i brakiem rozwagi. Kierując vw bora, 21-latek z ksiąskiej gminy, miał na liczniku 94 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Zgodnie ze stawkami nowego taryfikatora został ukarany mandatem w wysokości 1 000 złotych, a poza tym na jego konto wpłynęło 8 pkt. karnych – dodaje rzecznik.

Kierowcy było jednak mało… Po kontroli drogowej mężczyzna ruszył gwałtownie i ponownie przekroczył dopuszczalną prędkość. Za to zachowanie odpowie już przed sądem.

Kilka dni temu Wielkopolska Policja apelowała do młodych kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Okazuje się bowiem, że początek tego roku to na wielkopolskich drogach wiele ludzkich tragedii i w większości wypadków sprawcami byli kierowcy do 25. roku życia. Niestety, szczególnie w tej grupie kierowców są tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura. Często idzie ona w parze z brakiem umiejętności kierowania, brakiem wystarczającej wiedzy i przewidywania zagrożeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach. Droga to nie tor wyścigowy! Zdejmij nogę z gazu! – podkreśla Ewa Kasińska

Przy tej okazji, policjanci cały czas zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. – W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia – zapewnia rzecznik.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe