27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremski szpital oferuje nowe świadczenie rehabilitacyjne
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śremski szpital oferuje nowe świadczenie rehabilitacyjne

Śremski szpital swoją ofertę wzbogacił o nowość – rehabilitację pocovidową finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kto i kiedy może z niej skorzystać?

Coraz więcej osób, które przeszły chorobę COVID-19, skarży się na pochorobowe powikłania. Zaburzenia w oddychaniu, duszności, ogólne osłabienie organizmu, skutkujące długotrwałym poczuciem zmęczenia to tylko część niepokojących objawów zmian w organizmie, będących efektem infekcji SARS-CoV-2. Aby pacjenci ci mogli powrócić do pełni sił proponuje się im rehabilitację pocovidową. Do tej pory zmuszani oni byli do korzystania z ośrodków specjalizujących się w rehabilitacji pacjentów lub uzdrowisk. Teraz już nie muszą, bo takowa otwiera się w śremskim szpitalu.

Rehabilitacja pocovidowa skierowana jest do pacjentów, którzy w ostatnim roku przeszli zachorowanie na COVID-19 potwierdzone odpowiednim dokumentem, np. wypisem ze szpitala, zaświadczeniem o statusie ozdrowieńca, pozytywnym testem na COVID-19 – wykonanym wcześniej świadczącym o zachorowaniu w przeszłości, zaświadczeniem od lekarza, itp. oraz mają objawy duszności.

Żeby móc skorzystać z nowego świadczenia dla pacjentów śremskiego szpitala, trzeba wcześniej uzyskać skierowanie na rehabilitacje. Te wystawia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, ale również może je wystawić lekarz specjalista czy tez lekarz zatrudniony w szpitalu. Na skierowaniu obowiązują następujące kody rozpoznania ICD10, świadczące o przebytym zachorowaniu na COVID-19:–U07.8 – U07.9 – U08.9 – U09.9.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe