17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportNajlepszych juniorów wyłoniono w Śremie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Najlepszych juniorów wyłoniono w Śremie

Przez dwa weekendy w Śremie rozgrywane były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów kobiet i mężczyzn w szpadzie i szabli. Najlepsi wyjechali z naszego miasta z tytułami i medalami.

Ostatni weekend stycznia (29-30) to rywalizacja najlepszych w kraju szpadzistów. Do Śremu przyjechało 155 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów. Pierwszy dzień zmagań traktowano także jako I Memoriał Donia Edwarda Nowakowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Adam Lewandowski, który objął zawody patronatem, a nie zabrakło także przedstawicieli Polskiego Związku Szermierczego na czele z wiceprezesem Krystianem Fajkis, a także dyrektorem sportowym Ryszardem Sobczakiem. Gospodarzy, a więc Śremską Akademię Szermierki Warta reprezentowali Karolina Płociennik-Lis, a także Stanisław Płociennik, który był jednocześnie przewodniczącym Komisji Technicznej Mistrzostw.

Zawody rozegrano w salach Szkoły Podstawowej nr 6 oraz nr 2. Wśród 77 szpadzistek najlepsza okazała się aktualne mistrzyni świata – Alicja Klasik z RMKS Rybnik, która dołożyła do tego jeszcze złoto w drużynie. Mistrzem Polski juniorów został z kolei Piotr Urban z MKS Gryf Mielec, który był najlepszy w 78-osobowej stawce. Drużynowo zwyciężyli panowie z Rybnika.

Z kolei w miniony weekend, a więc 4-5 lutego w Śremie o krajowy prym walczyli najlepsi szabliści i szablistki. Tym razem walczono na ośmiu planszach w dwóch salach sportowych „szóstki”. Sobota to Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego i otwarcie mistrzostw, w których udział wzięło 109 zawodników i zawodniczek. Indywidualnie tytuły wywalczyli Daria Skonieczna z UKS Szabla Ząbki, a także Szymon Hryciuk z AZS AWF Katowice. Drużynowo wśród kobiet triumfowały szabliski TMS I Sosnowiec, a wśród mężczyzn złoto zdobyli reprezentanci KKSZ Konin.

W imieniu swoim, Polskiego Związku Szermierczego i wszystkich uczestników dziękuję burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu, dyrektorom obu szkół i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przeprowadzenia mistrzostw – powiedział Stanisław Płociennik. – Cieszymy się również, że zarówno nasza Akademia jak i Śrem zostały docenione, bowiem znaleźliśmy się wśród takich miast, jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Konin, Zielona Góra, Katowice i Kraków, które 8 kwietnia będą gospodarzami Zawodów Masters w szabli kobiet – dodał.

A to ciekawe