31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościGmina nie ma pieniędzy. Oświetlenia nie będzie?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Gmina nie ma pieniędzy. Oświetlenia nie będzie?

Kilka tygodni temu radna powiatowa Elżbieta Michalska interpelowała w sprawie poprawy bezpieczeństwa i doświetlenia przejść dla pieszych w okolicach ul. Chłapowskiego i Zamenhofa. Jednak na razie nic z tego. Gmina nie ma na ten cel funduszy.

Odpowiedzi na interpelację radnej Michalskiej udzielił burmistrz Śremu. W swym piśmie informuje, że z uwagi na ograniczone środki gmina Śrem nie przewiduje budowy dodatkowego oświetlenia w obrębie przejść dla pieszych na drogach powiatowych, w tym również na ul. Chłapowskiego i Zamenhofa.

– Nadmieniam, że w latach 2018-2021 gmina Śrem zrealizowała ze środków własnych oświetlenie na drogach, w tym powiatowych, za kwotę około 643 tys. zł – informuje Adam Lewandowski, który jednak nie przekreśla pomysłu na doświetlenie w/w przejść. – Możliwa jest realizacja inwestycji w przypadku wsparcia ze strony powiatu – o co z uprzejmą prośbą zwracam się do Pana Starosty – dodaje burmistrz.

Wszystko zatem w rękach Zenona Jahnsa. – Jestem w kontakcie z burmistrzem jeśli chodzi o doświetlenie przejść dla pieszych. Będziemy rozważać to w budżecie na 2023 rok – zapewnia starosta.

Przypomnijmy, że radna Michalska prosiła o przeanalizowanie skuteczności oświetlenia przejść dla pieszych na ul. Chłapowskiego, od skrzyżowania z ul. 1 Maja do budynku Spółdzielni Mieszkaniowej. – Mieszkańcy osiedla skarżą się, że po zmroku nie wszystkie przejścia w tej lokalizacji są właściwie oświetlone, co stanowi zagrożenie dla osób korzystających z tych przejść – podkreślała radna. Druga interpelacja dotyczyła oświetlenia przejścia na skrzyżowaniu ulicy Zamenhofa z ulicą Przemysłową. A w zasadzie braku tego oświetlenia…

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe